24V hanggang 12V 30A 360W DC to DC Converter
Engineered for heavy-duty use, the WEHO WH-C241230 is a high-capacity DC-DC buck converter that supplies an impressive 360W of power. It reliably transforms a 24VDC input source into a very strong 12VDC, 30A output, ideal for powering multiple devices or high-current loads. The converter maintains a high 95% efficiency, ensuring stable operation without excessive heat. Built for maximum resilience, it features a fully sealed and waterproof chassis that protects against environmental damage. It includes critical auto-recovering overcurrent and short-circuit protection for enhanced safety. With a service life of over 100,000 hours, it’s a dependable workhorse for any system.
Kung mayroon kang anumang mga katanungan, mangyaring huwag mag-atubiling makipag-ugnay sa amin sa Email: [email protected]Ang aming mga propesyonal ay tutugon sa iyo sa lalong madaling panahon.
- Paglalarawan
Buod
Rated output: power 360W
Input voltage: 24VDC
Pangkalahatang detalye
| Modelo | |
| Pagtutukoy | WH-C241230 |
| Na-rate na Output Power (W) | 360W |
| Na-rate na Boltahe ng Input (V) | 24VDC |
| Rated Output Voltage (V) | 12VDC |
| Saklaw ng Boltahe (V) | 18V-32VDC |
| Panimulang Boltahe (V) | 18VDC 100% load |
| Walang-load na Pagkonsumo ng Power (W) | < 4W |
| Kahusayan | 95% |
| Boltahe (V) | 12VDC |
| Kasalukuyang (A) | 30A |
| Pagpapahintulot sa Boltahe | 1% |
| Regulasyon sa Pag-load | 3% |
| Wave (MVP-p) | 100mv External 22UF capacitor ESR < 0. 1 Ω 100KHZ |
| Over-current na Proteksyon | In the case of rated output, if the rated current exceeds 120%, the overcurrent protection will start, and once the overcurrent subsides, it will automatically recover. |
| Proteksyon ng short circuit | Equivalent to a maximum current of 35A and an output voltage of 0V |
| Input-Output | Hindi nakahiwalay |
| Hindi tinatablan ng tubig | Ganap na selyadong at hindi tinatablan ng tubig |
| Dimensyon | 74*74*32mm |
| N.W | 300g |
| Paraan ng Paglamig | Natural na Pamamaraan |
| Na-rate na Pagtaas ng Temperatura (℃) | 45 ℃ |
| pagiging maaasahan | >100000h |
| Wire Indicator | Positibo sa Input (Pula), Negatibo sa Input/Output (Itim), Positibo sa Output (Dilaw) Haba=160mm± 10mm |
PIC at mga sukat ng pag-install

Ano ang pinakamahusay na mga produkto ng Power Supply para sa iyong negosyo?
Palakasin ang iyong negosyo gamit ang kalidad ng mga produkto ng power supply ng WEHO.
Magtanong sa isang Eksperto

