| Item | 3528 |
| Place of Origin | China |
| Number LED/m | 60/120 |
| Color | Monochrome |
| CRI | 80 |
| Voltage (v) | 12V /24V |
| Power (W/m) | 9.6w/m |
| Light efficiency | 768lm/m |
| FPC width (mm) | 8mm |
| Max. length per circuit (m) | 5m |
| IP rate | IP20/IP65/IP66/IP67/IP68 |
| Installation | 3M Tape/ Mounting Clips/ Aliminum Profiles |
SMD3528 Flexible Led Light Tape Monochrome / Bicolor light strip
We provide gold wire and alloy wire copper bracket, super bright LED, stable and reliable.
This product offers peace of mind with its 2-year warranty, which guarantees a longer lifespan.This product is rated IP20/IP65/P66/IP67/IP68 for ingress protection.This LED light strip offers a wide variety of color options with high luminance.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at Email: [email protected]
- Paglalarawan
Ano ang pinakamahusay na mga produkto ng Power Supply para sa iyong negosyo?
Palakasin ang iyong negosyo gamit ang kalidad ng mga produkto ng power supply ng WEHO.
Magtanong sa isang Eksperto


