| Modelo | XLG-800-48 |
| DC Output Voltage | 48V |
| Na-rate na Kasalukuyang Output | 16.5A |
| Kasalukuyang Saklaw | 0~16.5A |
| Lakas ng Output | 792W |
| Wave and Noise | 240mVp-p |
| Voltage Accuracy | ± 1.5% |
| Regulasyon ng Linya | ± 0.5% |
| Regulasyon sa Pag-load | ± 0.5% |
| Magsimula, Bumangon, Maghintay ng Oras | 500ms, 50ms, 24ms/230VAC (at full load) |
| Saklaw ng Input Voltage | 180~264VAC 245~373VDC |
| Saklaw ng Dalas | 47 ~ 63Hz |
| Kasalukuyang Input ng AC | 7.5A/230VAC |
| Kahusayan | 92.5% |
| Impulse Current | Cold start current 65A/230VAC |
| Leakage Current | <2mA/240VAC |
| Overcurrent Protection | 95%~108% of the rated output current starts over the current limit, recover automatically after abnormal conditions are removed |
| Proteksyon ng Short Circuit | Mode ng proteksyon: Hiccup mode: awtomatikong mabawi ang normal na output pagkatapos maalis ang mga abnormal na kondisyon |
| Overvoltage Protection | 115% ~ 135% of rated output voltage startup overvoltage protection |
| Mode ng proteksyon: Hiccup mode: awtomatikong mabawi ang normal na output pagkatapos maalis ang mga abnormal na kondisyon | |
| Over Temperature Protection | 105℃ ± 5℃ (JK1/JK2 is next to the transformer/MOS tube surface detection) |
| Mode ng proteksyon: I-off ang output boltahe, at ang normal na output ay maaaring awtomatikong maibalik pagkatapos bumaba ang temperatura |
|
| Working Temperature | -20℃ ~ +60℃ |
| Humidity sa Paggawa | 20% ~ 90%RH, non condensing |
| Storage Temperature and Humidity | -40℃ ~ +85℃;10% ~ 95% RH,non condensing |
| Paglaban sa Seismic | 10~500Hz, 5G 12min/ 1 cycle, X, Y, Z axes, duration 72 minutes |
| Paglaban sa Presyon | I/P~O/P: 1.5KVAC I/P~FG: 1.5KVAC O/P~FG: 0.5KVAC |
| Paglaban sa Paghihiwalay | I/P~O/P, I/P~FG, O/P~FG: 100M Ohms/500VDC/25℃/70%RH |
| Safety Standard | Compliance to UL60950-1, TUV EN60950-1 |
| Electromagnetic Compatibility Emission | Pagsunod sa EN55022 Class A |
| Electromagnetic Compatibility Immunity | Pagsunod sa EN55024 |
| Dimensyon | 265*120*56mm (L*W*H) |
| Pag-iimpake | 2.75kg/6pcs/17.5kg/0.033 cubic meters |
AC to DC 800W Waterproof IP67 Switching Power Supply Para sa Outdoor LED Lighting
XLG-800W series is a waterproof AC DC LED drive power supply, with constant voltage, constant current, constant power output design, using 180-264VAC input voltage range, the whole series to provide 48V output. Due to its conversion efficiency of up to 94%, it adopts fanless design and can work in the cabinet temperature range of -20℃ to + 60℃ under natural air cooling and heat dissipation. The metal housing and the high IP65 / IP67 design make the XLG-800W series suitable for indoor or outdoor applications.
Built-in 105 ℃ long-life aluminum electrolytic capacitor. Built-in long-life aluminum electrolytic capacitor provides ultra-low no-load power consumption (less than 0.75W), which enables the terminal system to easily meet international energy requirements XLG-800W has complete protection function and anti -3G vibration capability. It conforms to safety regulations such as UL1012 / EN60950-1, and can meet the energy-saving requirements of a new generation of LED lighting, providing a cost-effective solution for various LED lighting.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at Email: [email protected]
- Paglalarawan
Ano ang pinakamahusay na mga produkto ng Power Supply para sa iyong negosyo?
Palakasin ang iyong negosyo gamit ang kalidad ng mga produkto ng power supply ng WEHO.
Magtanong sa isang Eksperto


