| Modeli | XLG-800-48 |
| DC Çıkış Gerilimi | 48V |
| Nominal Çıkış Akımı | 16.5A |
| Mevcut Aralık | 0~16.5A |
| Çıkış Gücü | 792W |
| Wave and Noise | 240mVp-p |
| Voltage Accuracy | ± 1.5% |
| Hat Düzenleme | ± 0,5% |
| Yük Düzenlemesi | ± 0,5% |
| Başlangıç, Yükseliş, Tutma Süresi | 500ms, 50ms, 24ms/230VAC (at full load) |
| Giriş Gerilim Aralığı | 180~264VAC 245~373VDC |
| Frekans Aralığı | 47 ~ 63 Hz |
| AC Giriş Akımı | 7.5A/230VAC |
| Yeterlik | 92.5% |
| Darbe Akımı | Cold start current 65A/230VAC |
| Kaçak Akım | <2mA/240VAC |
| Overcurrent Protection | 95%~108% of the rated output current starts over the current limit, recover automatically after abnormal conditions are removed |
| Kısa Devre Koruması | Protection mode: Hiccup mode: recover automatically normal output after abnormal conditions are removed |
| Overvoltage Protection | 115% ~ 135% of rated output voltage startup overvoltage protection |
| Protection mode: Hiccup mode: recover automatically normal output after abnormal conditions are removed | |
| Over Temperature Protection | 105℃ ± 5℃ (JK1/JK2 is next to the transformer/MOS tube surface detection) |
| Protection mode: Turn Off the output voltage, and the normal output can be automatically restored after the temperature drops |
|
| Working Temperature | -20℃ ~ +60℃ |
| Çalışma Nemi | 20% ~ 90%RH, non condensing |
| Storage Temperature and Humidity | -40℃ ~ +85℃;10% ~ 95% RH,non condensing |
| Sismik Direnç | 10~500Hz, 5G 12min/ 1 cycle, X, Y, Z axes, duration 72 minutes |
| Basınç Dayanımı | I/P~O/P: 1.5KVAC I/P~FG: 1.5KVAC O/P~FG: 0.5KVAC |
| İzolasyon Direnci | I/P~O/P, I/P~FG, O/P~FG: 100M Ohms/500VDC/25℃/70%RH |
| Safety Standard | Compliance to UL60950-1, TUV EN60950-1 |
| Electromagnetic Compatibility Emission | Compliance to EN55022 Class A |
| Electromagnetic Compatibility Immunity | EN55024'e uyumluluk |
| Boyut | 265*120*56mm (L*W*H) |
| Ambalaj | 2.75kg/6pcs/17.5kg/0.033 cubic meters |
AC to DC 800W Waterproof IP67 Switching Power Supply For Outdoor LED Lighting
XLG-800W series is a waterproof AC DC LED drive power supply, with constant voltage, constant current, constant power output design, using 180-264VAC input voltage range, the whole series to provide 48V output. Due to its conversion efficiency of up to 94%, it adopts fanless design and can work in the cabinet temperature range of -20℃ to + 60℃ under natural air cooling and heat dissipation. The metal housing and the high IP65 / IP67 design make the XLG-800W series suitable for indoor or outdoor applications.
Built-in 105 ℃ long-life aluminum electrolytic capacitor. Built-in long-life aluminum electrolytic capacitor provides ultra-low no-load power consumption (less than 0.75W), which enables the terminal system to easily meet international energy requirements XLG-800W has complete protection function and anti -3G vibration capability. It conforms to safety regulations such as UL1012 / EN60950-1, and can meet the energy-saving requirements of a new generation of LED lighting, providing a cost-effective solution for various LED lighting.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at E-posta: [email protected]
- Tanım
İşletmeniz için en iyi Güç Kaynağı ürünleri nelerdir?
WEHO kalitesindeki güç kaynağı ürünleriyle işinizi güçlendirin.
Bir Uzmana Sorun


