| ماڈل | XLG-800-48 |
| ڈی سی آؤٹ پٹ وولٹیج | 48V |
| شرح شدہ آؤٹ پٹ کرنٹ | 16.5A |
| موجودہ رینج | 0~16.5A |
| آؤٹ پٹ پاور | 792W |
| لہر اور شور | 240mVp-p |
| وولٹیج کی درستگی | ± 1.5% |
| لائن ریگولیشن | ± 0.5% |
| لوڈ ریگولیشن | ± 0.5% |
| شروع کریں، اٹھیں، وقت پکڑیں۔ | 500ms, 50ms, 24ms/230VAC (at full load) |
| ان پٹ وولٹیج کی حد | 180~264VAC 245~373VDC |
| تعدد کی حد | 47 ~ 63Hz |
| AC ان پٹ کرنٹ | 7.5A/230VAC |
| کارکردگی | 92.5% |
| امپلس کرنٹ | Cold start current 65A/230VAC |
| رساو کرنٹ | <2mA/240VAC |
| Overcurrent تحفظ | 95%~108% of the rated output current starts over the current limit, recover automatically after abnormal conditions are removed |
| شارٹ سرکٹ پروٹیکشن | Protection mode: Hiccup mode: recover automatically normal output after abnormal conditions are removed |
| اوور وولٹیج پروٹیکشن | 115% ~ 135% of rated output voltage startup overvoltage protection |
| Protection mode: Hiccup mode: recover automatically normal output after abnormal conditions are removed | |
| درجہ حرارت سے زیادہ تحفظ | 105℃ ± 5℃ (JK1/JK2 ٹرانسفارمر/MOS ٹیوب کی سطح کا پتہ لگانے کے ساتھ ہے) |
| Protection mode: Turn Off the output voltage, and the normal output can be automatically restored after the temperature drops |
|
| کام کرنے کا درجہ حرارت | -20℃ ~ +60℃ |
| کام کرنے والی نمی | 20% ~ 90%RH, non condensing |
| ذخیرہ کرنے کا درجہ حرارت اور نمی | -40℃ ~ +85℃;10% ~ 95% RH,non condensing |
| Seismic Resistance | 10~500Hz، 5G 12 منٹ/ 1 سائیکل، X، Y، Z محور، دورانیہ 72 منٹ |
| دباؤ کی مزاحمت | I/P~O/P: 1.5KVAC I/P~FG: 1.5KVAC O/P~FG: 0.5KVAC |
| تنہائی کی مزاحمت | I/P~O/P, I/P~FG, O/P~FG: 100M Ohms/500VDC/25℃/70%RH |
| حفاظتی معیار | UL 60950-1، TUV EN 60950-1 کی تعمیل |
| برقی مقناطیسی مطابقت کا اخراج | EN55022 کلاس A کی تعمیل |
| برقی مقناطیسی مطابقت استثنیٰ | EN55024 کی تعمیل |
| طول و عرض | 265*120*56mm (L*W*H) |
| پیکنگ | 2.75kg/6pcs/17.5kg/0.033 cubic meters |
AC to DC 800W Waterproof IP67 Switching Power Supply For Outdoor LED Lighting
XLG-800W series is a waterproof AC DC LED drive power supply, with constant voltage, constant current, constant power output design, using 180-264VAC input voltage range, the whole series to provide 48V output. Due to its conversion efficiency of up to 94%, it adopts fanless design and can work in the cabinet temperature range of -20℃ to + 60℃ under natural air cooling and heat dissipation. The metal housing and the high IP65 / IP67 design make the XLG-800W series suitable for indoor or outdoor applications.
Built-in 105 ℃ long-life aluminum electrolytic capacitor. Built-in long-life aluminum electrolytic capacitor provides ultra-low no-load power consumption (less than 0.75W), which enables the terminal system to easily meet international energy requirements XLG-800W has complete protection function and anti -3G vibration capability. It conforms to safety regulations such as UL1012 / EN60950-1, and can meet the energy-saving requirements of a new generation of LED lighting, providing a cost-effective solution for various LED lighting.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at ای میل: [email protected]
- تفصیل
آپ کے کاروبار کے لیے پاور سپلائی کی بہترین مصنوعات کون سی ہیں؟
WEHO کوالٹی پاور سپلائی مصنوعات کے ساتھ اپنے کاروبار کو فروغ دیں۔.
کسی ماہر سے پوچھیں۔


