Μετατροπέας Isolated Buck-Boost 24V 10A 240W DC σε DC
Ο WEHO WH-D18402410 είναι ένας μετατροπέας Isolated Buck-Boost υψηλής απόδοσης που έχει σχεδιαστεί για να παρέχει σταθερή έξοδο 24VDC από ένα ευρύ φάσμα εισόδου 18V-40VDC. Το κύριο τεχνικό του πλεονέκτημα είναι η ενσωματωμένη αυτόματη ρύθμιση τάσης, η οποία επιτρέπει στη μονάδα να αυξάνει την τάση από 18V ή να την μειώνει από τα 40V για να διατηρεί σταθερή έξοδο 24V. Η γαλβανική μόνωση παρέχει ένα κρίσιμο ηλεκτρικό φράγμα, εξαλείφοντας αποτελεσματικά τους βρόχους γείωσης και απορρίπτοντας τον θόρυβο κοινής λειτουργίας για προστασίαευαίσθητοι βιομηχανικοί ελεγκτές. Στεγασμένο σε ένα πλήρως αδιάβροχο περίβλημα αλουμινίου, λειτουργεί με υψηλή απόδοση 92% και διαθέτει έξυπνη προστασία υπερέντασης με αυτόματη ανάκτηση. Είναι η ιδανική απομονωμένη λύση για κρίσιμα για την αποστολή συστήματα 24V που απαιτούν απόλυτη σταθερότητα τάσης.
E-mail: [email protected]
Οι επαγγελματίες μας θα σας απαντήσουν το συντομότερο δυνατό.
- Περιγραφή
Περίληψη
Ονομαστική ισχύς: 240W
Τάση εισόδου: 12/24 VDC
Μήκος καλωδίου: 160mm±10mm
Γενική προδιαγραφή
| Προσδιορισμός | WH-D18402410 |
| Ονομαστική ισχύς εξόδου | 240 W |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 24 VDC |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 24 VDC |
| Εύρος τάσης εισόδου | 18V-40VDC |
| Τάση εκκίνησης εισόδου | Φορτίο 18VDC 100% |
| Κατανάλωση ρεύματος χωρίς φορτίο | <0,3W |
| Αποδοτικότητα | 92% |
| Τάση εξόδου | 24 VDC |
| Ρεύμα εξόδου | 10Α |
| Ανοχή τάσης | 1% |
| Ρύθμιση φορτίου | 3% |
| Κύμα (mvp-p) | 220mv Εξωτερικός πυκνωτής 22UF ESR<0,1Ω 100KHZ |
| Προστασία πάνω από το ρεύμα | Υπό ονομαστικές συνθήκες εξόδου, όταν το ρεύμα υπερβαίνει τα 16A±1A ενεργοποιείται προστασία υπερέντασης Αφού εξαφανιστεί η κατάσταση υπερέντασης, επανέρχεται αυτόματα (λειτουργία μείωσης τάσης) |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | Ίσο με μέγιστο ρεύμα 16A±1Μια τάση εξόδου 0V |
| Είσοδος-έξοδος | Μη απομονωμένο |
| Αδιάβροχος | Πλήρως σφραγισμένο και αδιάβροχο |
| Διάσταση | 74×74×32 χιλιοστά |
| N.W. | 300 γρ |
| Μέθοδος ψύξης | Φυσική Μέθοδος |
| Ονομαστική αύξηση θερμοκρασίας | 45℃ |
| Αξιοπιστία | >100000h |
| Ένδειξη καλωδίου | είσοδος θετική (κόκκινη), είσοδος αρνητική (μαύρο). έξοδος θετική (κίτρινη), αρνητική έξοδος (μαύρο) μήκος καλωδίου=160mm±10mm |
PIC και διαστάσεις εγκατάστασης

Ποια είναι τα καλύτερα προϊόντα Power Supply για την επιχείρησή σας;
Ενισχύστε την επιχείρησή σας με ποιοτικά προϊόντα τροφοδοσίας WEHO.
Ρωτήστε έναν ειδικό

