Convertisseur Buck-Boost isolé 24V 30A 720W DC vers DC
The WEHO WH-D18402430 represents the high-power flagship of our Isolated Buck-Boost series, delivering a massive 720W output. Providing a steady 30A at 24VDC from an 18V-40VDC source, it features integrated automatic voltage regulation to ensure maximum output stability even during severe source fluctuations. Its isolated architecture provides a critical safety barrier and rejects input-side noise, making it essential for mission-critical radio, medical, or industrial systems. The module boasts a 92% peak efficiency and is encased in a fully waterproof shell for extreme reliability in harsh conditions. With a precision 1% voltage tolerance and a lifespan exceeding 100,000 hours, it is the top-tier isolated power solution for professional system integration.
E-mail: [email protected]
Nos professionnels vous répondront dans les plus brefs délais.
- Description
Résumé
Rated output: Power 720W
Tension d'entrée : 24 V CC
Longueur du fil : 160 mm ± 10 mm
Spécification générale
| Spécification | WH-D18402430 |
| Puissance de sortie nominale | 720W |
| Tension d'entrée nominale | 24 V CC |
| Tension de sortie nominale | 24 V CC |
| Plage de tension d'entrée | 18V-40VCC |
| Tension de démarrage d'entrée | Charge 18 V CC 100% |
| Consommation d'énergie à vide | <0,3W |
| Efficacité | 92% |
| Tension de sortie | 24 V CC |
| Courant de sortie | 30A |
| Tolérance de tension | 1% |
| Régulation de charge | 3% |
| Vague (mvp-p) | 100mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| Protection contre les surintensités | Under rated output conditions, if the current exceeds 120% of the rated curent, the overcurrent protection will activate.imiting the current and reducing the voltage. After the overcurrent disappears, it will automatically recover |
| Protection de court-circuit | Eaual to maximum current 43A, output voltage of 0V, automatic recovery |
| Entrée-sortie | Non isolé |
| Étanche | Entièrement scellé et étanche |
| Dimension | 100×80×38mm |
| N.W. | 500g |
| Méthode de refroidissement | Méthode naturelle |
| Augmentation de la température nominale | 45 ℃ |
| Fiabilité | >100 000 heures |
| Indicateur de fil | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
Dimensions du PIC et de l'installation

Quels sont les meilleurs produits d’alimentation électrique pour votre entreprise ?
Boostez votre entreprise avec les produits d'alimentation électrique de qualité WEHO.
Demandez à un expert

