Изолированный понижающе-повышающий преобразователь постоянного тока в постоянный, 24 В, 30 А, 720 Вт
The WEHO WH-D18402430 represents the high-power flagship of our Isolated Buck-Boost series, delivering a massive 720W output. Providing a steady 30A at 24VDC from an 18V-40VDC source, it features integrated automatic voltage regulation to ensure maximum output stability even during severe source fluctuations. Its isolated architecture provides a critical safety barrier and rejects input-side noise, making it essential for mission-critical radio, medical, or industrial systems. The module boasts a 92% peak efficiency and is encased in a fully waterproof shell for extreme reliability in harsh conditions. With a precision 1% voltage tolerance and a lifespan exceeding 100,000 hours, it is the top-tier isolated power solution for professional system integration.
Электронная почта: [email protected]
Наши специалисты ответят вам в кратчайшие сроки.
- Описание
Краткое содержание
Rated output: Power 720W
Входное напряжение: 24 В постоянного тока
Длина провода: 160 мм ± 10 мм
Общая спецификация
| Спецификация | WH-D18402430 |
| Номинальная выходная мощность | 720 Вт |
| Номинальное входное напряжение | 24 В |
| Номинальное выходное напряжение | 24 В |
| Диапазон входного напряжения | 18V-40VDC |
| Входное пусковое напряжение | 18VDC 100% Load |
| Энергопотребление без нагрузки | <0,3 Вт |
| Эффективность | 92% |
| Выходное напряжение | 24 В |
| Выходной ток | 30A |
| Допуск по напряжению | 1% |
| Регулирование нагрузки | 3% |
| Волна(МВП-П) | 100mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| Защита от перегрузки по току | Under rated output conditions, if the current exceeds 120% of the rated curent, the overcurrent protection will activate.imiting the current and reducing the voltage. After the overcurrent disappears, it will automatically recover |
| Защита короткого замыкания | Eaual to maximum current 43A, output voltage of 0V, automatic recovery |
| Ввод-вывод | Неизолированный |
| Водонепроницаемый | Полностью герметичный и водонепроницаемый |
| Измерение | 100×80×38 мм |
| Н.В. | 500г |
| Метод охлаждения | Natural Method |
| Номинальное повышение температуры | 45℃ |
| Надежность | >100000h |
| Wire indicator | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
PIC и установочные размеры

Какие продукты питания лучше всего подходят для вашего бизнеса?
Увеличьте свой бизнес с помощью качественных продуктов питания WEHO.
Спросите эксперта

