| Mục | 5050 |
| Place of Origin | China |
| Color Temperature(CCT) | Monochrome |
| Lamp Body Material | led+Electroplate fpc+resister |
| Strip Length | 5 meters(1 roll) |
| Input Voltage(V) | AC100-240V |
| Output Voltage(V) | 12V DC |
| Length | 15m/50FT |
| Control Mode | Blue tooth & IR Remote |
| Warranty | 2 years |
| Switch Mode | Remote Control/Manual Switch |
| Ứng dụng | RGB led strip lights is a suitable house ornament, transforms your home, kitchen, ceiling, back of tv, desk, stairs, bar and more with color changing lights |
5050 Waterproof Monochrome Color Flexible Strip Light Outdoor Indoor Strip Light
Advantageous in temperature resistance and electrical conductivity,
This 5050 Monochrome color features a soft, wrinkle-resistant double-sided PCB material.This reduces the pressure drop significantly, making it an ideal choice for lighting applications.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at E-mail: [email protected]
- Sự miêu tả
Sản phẩm Power Supply nào tốt nhất cho doanh nghiệp của bạn?
Thúc đẩy hoạt động kinh doanh của bạn với các sản phẩm bộ nguồn chất lượng WEHO.
Hỏi chuyên gia


