12V to 28V 20A 560W DC to DC Converter
Engineered for substantial power needs, the WEHO WH-B122820 DC-DC converter provides a powerful 560W output. It reliably boosts a 12VDC input to a steady 28VDC, 20A supply, operating at a high efficiency of 94% to reduce heat and save energy. The converter’s design is focused on durability, featuring a fully sealed and waterproof aluminum housing that protects it from moisture and dust. Safety is ensured with integrated, auto-recovering overcurrent protection. With its fanless natural cooling and a reliability rating of over 100,000 hours, the WH-B122820 is an excellent choice for consistent and maintenance-free power.
اگر سوالی دارید، لطفا با ما در تماس باشید ایمیل: [email protected]متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.
- توضیحات
خلاصه
Rated output: power 560W
ولتاژ ورودی: 12VDC
مشخصات کلی
| مدل | WH-B122820 |
| توان خروجی نامی (W) | 560W |
| ولتاژ ورودی نامی (V) | 12VDC |
| ولتاژ خروجی نامی (V) | 28VDC |
| محدوده ولتاژ (V) | 10V-16VDC |
| ولتاژ شروع (V) | بار 10VDC 100% |
| مصرف برق بدون بار (W) | < 0.15W |
| کارایی | 94% |
| ولتاژ (V) | 28VDC |
| جریان (A) | 20A |
| تحمل ولتاژ | 1.5٪ |
| مقررات بار | 3 |
| موج (MVP-p) | 500mv خازن خارجی 22UF ESR <0.1Ω 100KHZ |
| حفاظت بیش از حد جریان | در مورد خروجی نامی، اگر جریان نامی از 120% تجاوز کند، حفاظت اضافه جریان فعال می شود و پس از کاهش جریان اضافه به طور خودکار بازیابی می شود. |
| ورودی-خروجی | غیر ایزوله |
| ضد آب | کاملا آب بندی و ضد آب |
| بعد | 100*80*38 میلی متر |
| N.W. | 500g |
| روش خنک کننده | روش طبیعی |
| افزایش درجه حرارت (℃) | 45 درجه سانتیگراد |
| قابلیت اطمینان | > 100000 ساعت |
| نشانگر سیم | Input Positive (red), Input Output Negative (black), output positive (yellow), lead length = 160 mm ± 10mm |
PIC و ابعاد نصب

بهترین محصولات منبع تغذیه برای کسب و کار شما چیست؟
کسب و کار خود را با محصولات منبع تغذیه با کیفیت WEHO تقویت کنید.
از یک متخصص بپرسید

