SP-6000 Yüksek Güç Anahtarlama Güç Kaynağı
SP-6000 is a 6KW single output chassis type AC to DC power supply.
Built-in multiple functions such as output voltage,Current adjustable, current sharing, remote on/off control, 485 communication control, auxiliary power supply and other functions provide a variety of flexible designs.Can be used in industrial control or automation devices, laser-related machines, UV curing equipment, charging equipment, test and measurement instruments, and aging equipment.If you have any questions, please do not hesitate to contact us atEmail: [email protected]
- Tanım Şirket
Özellikler
1、Voltaj giriş aralığı: 95-265VAC
2, Koruma tipi: kısa devre/aşırı akım/aşırı gerilim/aşırı sıcaklık
3、Güç faktörü PF≧0,99
4、93%'ye kadar çalışma verimliliği
5、485 iletişim kontrolü
Teknik Parametreler
| Modeli | SP-6000 - 24 | SP-6000 - 36 | SP-6000 - 48 | SP-6000 - 60 | SP-6000 - 110 | SP-6000 - 220 | |
| Çıktı | DC gerilimi | 24V | 36V | 48V | 60V | 110V | 220V |
| Değerlendirilmiş Akım | 250A | 166.6A | 125a | 100a | 54.5A | 27.2A | |
| Mevcut Aralık | 0 – 250A | 0 – 166.6A | 0 – 125A | 0 – 100A | 0 – 54.5A | 0 – 27.2A | |
| Nominal Güç | 600W | ||||||
| Dalgalanma | 500mV | 500mV | 600mV | 600mV | 1000mV | 1500mV | |
| Sabit akım optimum aralığı | 12 – 24V | 18 – 36V | 24 – 48V | 30 – 60V | 55 – 110V | 110 – 220V | |
| Nominal voltaj doğruluğu | ± 1,0% | ||||||
| Hat Düzenleme | ± 1,0% | ||||||
| Yük Düzenlemesi | ± 1,0% | ||||||
| Başlangıç ve Yükseliş Zamanı | 1500mS,700mS/230VAC(Tam yüklü) | ||||||
| Giriş | Voltaj aralığı | 95-190VAC(Çıkış Akımı 50%),195-265VAC(Çıkış Akımı 100%) | |||||
| Frekans aralığı | 45Hz – 65Hz | ||||||
| Güç faktörü | PF≧0,99/230VAC(Tam yüklü) | ||||||
| Verimlilik(MAKS.) | 90 % | 91.5 % | 92 % | 92 % | 92.5 % | 93 % | |
| Ac Akımı | <56A | ||||||
| Kaçak Akım | <3.0mA / 240VAC | ||||||
| Korumak | Kısa devre | Sabit akım girildiğinde ve voltaj, anma voltajının 10%'sinden düşük olduğunda, çıkış 1 saniye sonra kapatılır ve kilitlenir, yeniden başlatmanın ardından düzelir. | |||||
| Aşırı akım | Kullanıcı, çıkışı 5 saniye geciktirmek ve ardından çıkışı kapatmak ve yeniden başlattıktan sonra devam etmek için aşırı akım değerini ayarlayabilir. | ||||||
| Aşırı basınç | Kullanıcılar çıkış voltajını kapatmak ve yeniden başlattıktan sonra geri yüklemek için aşırı voltaj değerini ayarlayabilir | ||||||
| Aşırı sıcaklık | Çıkışı kapatın, sıcaklık düştükten sonra otomatik olarak kurtarın veya yeniden başlatın | ||||||
| İşlev | Çıkış voltajı ayarı | 0 – 26,4V | 0 – 39,6V | 0 – 52,8V | 0 – 66V | 0 – 121V | 0 – 242V |
| Çıkış sabit akım ayarı | 0 – 250A | 0 – 166.6A | 0 – 125A | 0 – 100A | 0 – 54.5A | 0 – 27.2A | |
| 485 İletişim | MODBUS Haberleşme Protokolü | ||||||
| İzole yardımcı güç kaynağı | 12V 0.5A (Need customization) | ||||||
| Çıkış uzaktan anahtarı | Default power on, high level power off (5V-12V) (Need customization) | ||||||
| Alarm sinyali çıkışı | Power Good Signal (Dry Contact≦ 36V,0.1A)(Need customization) | ||||||
| Çevre | Çalışma sıcaklığı | -20 – +60°C | |||||
| Çalışma nemi | -20 – 90% RH Yoğuşma yok | ||||||
| Depolama sıcaklığı ve nem | -40 – +85°C, 10 – 95% RH Yoğuşma yok | ||||||
| Titreşim direnci | 10 – 500Hz, 2G 10 Min/Cycle, X、Y、Z 60 Min | ||||||
| Safety Regulations | Yalıtım direnci | Girişten Çıkışa: 100Mhms/500VDC/25°C/70%RH | |||||
| Basınç direnci | I/P-O/P :2KVAC I/P-FG :2KVAC O/P-FG :0.5KVAC | ||||||
| Diğer | Boyut | 432*179*242mm(L*W*H) | |||||
| Net ağırlığı | 9 KG | ||||||
| Açıklama | 1. Aksi belirtilmediği sürece tüm parametreler 230VAC giriş voltajında, nominal yükte ve 25°C'de ölçülmüştür. 2. Dalgalanma ve gürültü voltajı, 12 inçlik bükümlü çiftin ucuna eklenen 0,1μ ve 47μ kapasitörlere sahip 20MHz bant genişliğine sahip bir osiloskopla ölçülür ve 20MHZ bant genişliğinde ölçülür. 3. Doğruluk: ayar hatasını, doğrusal düzenleme oranını ve yük düzenleme oranını içerir. 4. Output must be derated for low input voltage conditions, please refer to the static characteristic curve for details. 5. Startup time is measured under cold start, and frequent switching may increase the startup time. | ||||||
Statik karakteristik eğri
SSS
Q1. What type of project suits a 6,000W SP-series unit?
High-power loads such as industrial equipment, testing racks, stage systems, large LED screens and battery-related systems fall within this class. The load profile should be verified against the datasheet.
Q2. Does the SP-6000 include power factor correction?
The SP series is listed with PFC (power factor correction), which improves input power quality and reduces reactive load on the supply side.
Q3. What input specification applies to the SP series?
The series is listed with 90–132VAC/180–264VAC input and 120–370VDC compatibility. The SP-6000 datasheet confirms the exact range for this model.
Q4. How does the SP series handle heat at high power?
Models above 200W use a built-in fan for heat dissipation. Adequate airflow around the unit is part of the installation requirement.
Q5. Are larger SP models available if capacity needs grow?
The series continues from SP-3000 through SP-9000, SP-12000, SP-15000 and SP-18000, so one platform can scale with project requirements.
İşletmeniz için en iyi Güç Kaynağı ürünleri nelerdir?
WEHO kalitesindeki güç kaynağı ürünleriyle işinizi güçlendirin.
Bir Uzmana Sorun
