12V to 48V 3A 144W DC to DC Converter
The WEHO WH-B124803 is an exceptionally efficient DC-DC boost converter, designed to step up a 12VDC input to a stable 48VDC output. Delivering 145W of power at 3A, it operates with a remarkable 95% efficiency, making it a market leader for minimizing power loss and heat generation. This compact unit is fully sealed and waterproof, ensuring reliable performance in the most demanding environments. It features intelligent, auto-recovering overcurrent protection and requires a 20A fuse for short-circuit safety. With a reliability of over 100,000 hours, the WH-B124803 is the perfect choice for powering 48V systems where efficiency and durability are paramount.
اگر آپ کے کوئی سوالات ہیں تو، براہ کرم ہم سے رابطہ کرنے میں سنکوچ نہ کریں۔ ای میل: [email protected]ہمارے پیشہ ور آپ کو جلد از جلد جواب دیں گے۔.
- تفصیل
خلاصہ
Rated output: power 145W
ان پٹ وولٹیج: 12VDC
عمومی تفصیلات
| ماڈل | WH-B124803 |
| شرح شدہ آؤٹ پٹ پاور (W) | 145W |
| شرح شدہ ان پٹ وولٹیج (V) | 12VDC |
| شرح شدہ آؤٹ پٹ وولٹیج (V) | 48VDC |
| وولٹیج کی حد (V) | 10V-16VDC |
| شروع ہونے والا وولٹیج (V) | 10VDC 100% لوڈ |
| بغیر لوڈ بجلی کی کھپت (W) | < 0.5W |
| کارکردگی | 95% |
| وولٹیج (V) | 48VDC |
| موجودہ (A) | 3A |
| وولٹیج رواداری | 1% |
| لوڈ ریگولیشن | 3 فیصد |
| لہر (MVP-p) | 500mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| اوور کرنٹ پروٹیکشن | ریٹیڈ آؤٹ پٹ کی صورت میں، اگر ریٹیڈ کرنٹ 120% سے زیادہ ہو جائے تو اوور کرنٹ کے کم ہونے پر اوور کرنٹ پروٹیکشن خود بخود فعال ہو جائے گا اور خود بخود بحال ہو جائے گا۔. |
| شارٹ سرکٹ پروٹیکشن | Input requires adding a 20A fuse |
| ان پٹ آؤٹ پٹ | غیر الگ تھلگ |
| واٹر پروف | مکمل طور پر سیل اور واٹر پروف |
| طول و عرض | 74*74*32mm |
| N.W. | 300g |
| کولنگ کا طریقہ | قدرتی طریقہ |
| درجہ حرارت میں اضافہ (℃) | 45℃ |
| وشوسنییتا | 100000h |
| وائر انڈیکیٹر | Input Positive (red), Input Negative (black), output positive (yellow), Output Negative (black), lead length = 160 mm ± 10mm |
PIC اور تنصیب کے طول و عرض

آپ کے کاروبار کے لیے پاور سپلائی کی بہترین مصنوعات کون سی ہیں؟
WEHO کوالٹی پاور سپلائی مصنوعات کے ساتھ اپنے کاروبار کو فروغ دیں۔.
کسی ماہر سے پوچھیں۔

