12V to 28V 10A 280W DC to DC Converter
The WEHO WH-B122810 is a high-efficiency DC-DC boost converter designed for reliable power conversion. It delivers a solid 280W of power, stepping up a 12VDC input (10-16V range) to a stable 28VDC, 10A output, making it ideal for various automotive and industrial applications. With an impressive 94% efficiency, it minimizes energy loss and ensures cool operation. The unit is housed in a compact, fully sealed, and waterproof casing for maximum durability in harsh conditions. It includes auto-recovering overcurrent protection and requires a 25A fuse for short-circuit safety. With a reliability of over 100,000 hours, it’s a dependable choice for long-term performance.
اگر سوالی دارید، لطفا با ما در تماس باشید ایمیل: [email protected]متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.
- توضیحات
خلاصه
Rated output: power 280W
ولتاژ ورودی: 12VDC
مشخصات کلی
| مدل | WH-B122810 |
| توان خروجی نامی (W) | 280W |
| ولتاژ ورودی نامی (V) | 12VDC |
| ولتاژ خروجی نامی (V) | 24VDC |
| محدوده ولتاژ (V) | 10V-16VDC |
| ولتاژ شروع (V) | بار 10VDC 100% |
| مصرف برق بدون بار (W) | < 0.15W |
| کارایی | 94% |
| ولتاژ (V) | 28VDC |
| جریان (A) | 10A |
| تحمل ولتاژ | 1.5٪ |
| مقررات بار | 3 |
| موج (MVP-p) | 300mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| حفاظت بیش از حد جریان | در مورد خروجی نامی، اگر جریان نامی از 120% تجاوز کند، حفاظت اضافه جریان فعال می شود و پس از کاهش جریان اضافه به طور خودکار بازیابی می شود. |
| حفاظت از اتصال کوتاه | Input requires adding a 25A fuse |
| ورودی-خروجی | غیر ایزوله |
| ضد آب | کاملا آب بندی و ضد آب |
| بعد | 74*74*32 میلی متر |
| N.W. | 300 گرم |
| روش خنک کننده | روش طبیعی |
| افزایش درجه حرارت (℃) | 45 درجه سانتیگراد |
| قابلیت اطمینان | > 100000 ساعت |
| نشانگر سیم | Input Positive (Yellow), Input Negative (Black), Output Positive (Red), Output Negative (Black), Length=160mm± 10mm |
PIC و ابعاد نصب

بهترین محصولات منبع تغذیه برای کسب و کار شما چیست؟
کسب و کار خود را با محصولات منبع تغذیه با کیفیت WEHO تقویت کنید.
از یک متخصص بپرسید

