48V to 24V 30A 720W DC to DC Converter
Engineered for heavy-duty applications, the WEHO WH-C482430 delivers a massive 720W of power. This high-capacity DC-DC converter reliably steps down a 48VDC input (30-60V range) to a formidable 24VDC, 30A output, making it suitable for powering large loads or multiple devices. It operates with a high efficiency of 95%, ensuring stable performance under demanding conditions. The rugged, fully sealed, and waterproof enclosure guarantees durability and long-term reliability. Integrated auto-recovering overcurrent and short-circuit protection provide essential safety for your critical systems. With a service life of over 100,000 hours, it offers immense power you can depend on.
اگر سوالی دارید، لطفا با ما در تماس باشید ایمیل: [email protected]
متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.
- توضیحات
خلاصه
Rated output: power 720W
Input voltage: 48VDC
مشخصات کلی
| مدل | |
| مشخصات | WH-C482430 |
| توان خروجی نامی (W) | 720W |
| ولتاژ ورودی نامی (V) | 48VDC |
| ولتاژ خروجی نامی (V) | 24VDC |
| محدوده ولتاژ (V) | 30V-60VDC |
| ولتاژ شروع (V) | 30VDC 100% load |
| Input reverse protection | Not have |
| مصرف برق بدون بار (W) | < 4W |
| کارایی | 95% |
| ولتاژ (V) | 24VDC |
| جریان (A) | 30A |
| تحمل ولتاژ | 1 |
| مقررات بار | 3 |
| موج (MVP-p) | خازن خارجی 22UF 100mv ESR < 0.1 Ω 100 KHZ |
| حفاظت بیش از حد جریان | در مورد خروجی نامی، اگر جریان بیش از 120% جریان نامی باشد، حفاظت اضافه جریان عمل می کند و پس از ناپدید شدن اضافه جریان به طور خودکار بازیابی می شود. |
| حفاظت از اتصال کوتاه | Equivalent to a maximum current of 35A and an output voltage of 0V |
| ورودی-خروجی | غیر ایزوله |
| ضد آب | کاملا آب بندی و ضد آب |
| بعد | 100*80*38 میلی متر |
| N.W | 500 g |
| روش خنک کننده | روش طبیعی |
| افزایش درجه حرارت (℃) | 45 درجه سانتیگراد |
| قابلیت اطمینان | > 100000 ساعت |
| نشانگر سیم | Input Positive (Red), Input/Output Negative (Black), Output Positive (Yellow) Length=200mm± 10mm |
PIC و ابعاد نصب

بهترین محصولات منبع تغذیه برای کسب و کار شما چیست؟
کسب و کار خود را با محصولات منبع تغذیه با کیفیت WEHO تقویت کنید.
از یک متخصص بپرسید

