12V to 24V 20A 480W DC to DC Converter
Delivering a substantial 480W of power, the WEHO WH-B122420 is a high-performance DC-DC step-up converter built for power-intensive applications. It reliably converts a 12VDC input (10V-16VDC range) to a steady 24VDC output at 20A. With an excellent 93% efficiency rating, it ensures optimal performance and minimal heat dissipation. Its fully sealed and waterproof design guarantees durability and protection against environmental factors, relying on natural convection for cooling. The unit is equipped with smart overcurrent protection that automatically resets, ensuring system stability. Boasting a reliability of over 100,000 hours, the WH-B122420 is a dependable choice for robust power solutions.
Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. E-posta: [email protected]Profesyonellerimiz size en kısa sürede cevap verecektir.
- Tanım
Özet
Rated output: power 480W
Giriş voltajı: 12VDC
Genel özellikler
| Modeli | WH-B122420 |
| Nominal Çıkış Gücü (W) | 480W |
| Nominal Giriş Gerilimi (V) | 12vdc |
| Nominal Çıkış Gerilimi (V) | 24vdc |
| Gerilim Aralığı (V) | 10V-16VDC |
| Başlangıç Gerilimi (V) | 10VDC 100% yükü |
| Yüksüz Güç Tüketimi (W) | < 0.15W |
| Yeterlik | 93% |
| Gerilim (V) | 24vdc |
| Akım (A) | 20A |
| Gerilim Toleransı | %1,5 |
| Yük Düzenlemesi | %3 |
| Dalga (MVP-p) | 400mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| Aşırı Akım Koruması | Nominal çıkış durumunda, nominal akım 120%'yi aşarsa, aşırı akım koruması etkinleşecek ve aşırı akım azaldığında otomatik olarak düzelecektir. |
| Giriş-Çıkış | Yalıtılmamış |
| Su geçirmez | Tamamen kapalı ve su geçirmez |
| Boyut | 100*80*38mm |
| N.W. | 500g |
| Soğutma Yöntemi | Doğal Yöntem |
| Nominal Sıcaklık artışı (°C) | 45°C |
| Güvenilirlik | >100000 saat |
| Tel Göstergesi | Giriş Pozitif (Kırmızı), Giriş/Çıkış Negatif (Siyah), Çıkış Pozitif (Sarı) Uzunluk = 160 mm ± 10mm |
PIC ve kurulum boyutları

İşletmeniz için en iyi Güç Kaynağı ürünleri nelerdir?
WEHO kalitesindeki güç kaynağı ürünleriyle işinizi güçlendirin.
Bir Uzmana Sorun

