| Người mẫu | XLG-1200-48 |
| Điện áp đầu ra DC | 48V |
| Dòng điện đầu ra định mức | 25A |
| Phạm vi hiện tại | 0~25A |
| Công suất đầu ra | 1200W |
| Wave and Noise | 240mVp-p |
| Voltage Accuracy | ± 2% |
| Quy định dòng | ± 0,5% |
| Quy định tải | ± 0,5% |
| Start, Rise, Hold Time | 500ms, 50ms, 24ms/230VAC (at full load) |
| Dải điện áp đầu vào | 180~264VAC 245~373VDC |
| Dải tần số | 47~63Hz |
| AC Input Current | 11A/230VAC |
| Hiệu quả | 94.0% |
| Dòng điện xung | Cold start current 65A/230VAC |
| Dòng điện rò rỉ | <2mA/240VAC |
| Overcurrent Protection | 95%~108% of the rated output current exceeds the current limit to start over-current protection Automatic recovery after abnormal situation is eliminated |
| Bảo vệ ngắn mạch | Protection mode: Hiccup mode: Recover automatically normal output after abnormal conditions are removed |
| Overvoltage Protection | 115%~ 135% of rated output voltage startup overvoltage protection |
| Protection mode: Hiccup mode: Recover automatically normal output after abnormal conditions are removed |
|
| Over Temperature Protection | 105℃ ± 5℃ (JK1/JK2 is next to the transformer/MOS tube surface detection) |
| Protection mode: Turn Off the output voltage and the normal output can be automatically restored after the temperature drops |
|
| Working Temperature | -20℃ ~ +60℃ |
| Độ ẩm làm việc | 20% ~ 90% RH, non-condensing |
| Storage Temperature and Humidity | -40℃ ~ +85℃;10% ~ 95% RH, non condensing |
| Kháng địa chấn | 10~500Hz, 5G 12min/ 1 cycle, X, Y, Z axes, duration 72 minutes |
| Pressure Resistance | I/P~O/P:1.5KVAC I/P~FG:1.5KVAC O/P~FG:0.5KVAC |
| Điện trở cách ly | I/P~O/P, I/P~FG, O/P~FG: 100M Ohms/500VDC/25℃/70%RH |
| Safety Standard | Compliance to UL60950-1, TUV EN60950-1 |
| Electromagnetic Compatibility Emission | Tuân thủ EN55022 Loại A |
| Electromagnetic Compatibility Immunity | Tuân thủ EN55024 |
| Kích thước | 340*120*56mm |
| Cân nặng | 3.45kg |
Bộ nguồn IP67 chống nước dòng XLG-1200W cho đèn LED ngoài trời
XLG-1200W series is a waterproof AC DC LED drive power supply, with constant voltage, constant current, constant power output design, using 180-264VAC input voltage range, the whole series to provide 48V output. Due to its conversion efficiency of up to 94%, it adopts fanless design and can work in the cabinet temperature range of -20℃ to + 60℃ under natural air cooling and heat dissipation. The metal housing and the high IP65 / IP67 design make the XLG-1200W series suitable for indoor or outdoor applications.
Built-in 105 ℃ long-life aluminum electrolytic capacitor. Built-in long-life aluminum electrolytic capacitor provides ultra-low no-load power consumption (less than 0.75W),,which enables the terminal system to easily meet international energy requirements XLG-1200W has complete protection function and anti -3G vibration capability. It conforms to safety regulations such as UL1012 / EN60950-1,and can meet the energy-saving requirements of a new generation of LED lighting,providing a cost-effective solution for various LED lighting.If you have any questions, please do not hesitate to contact us at E-mail: [email protected]
- Sự miêu tả
Sản phẩm Power Supply nào tốt nhất cho doanh nghiệp của bạn?
Thúc đẩy hoạt động kinh doanh của bạn với các sản phẩm bộ nguồn chất lượng WEHO.
Hỏi chuyên gia

