12V hanggang 28V 30A 840W DC to DC Converter
The WEHO WH-B122830 is an extremely powerful DC-DC boost converter, supplying an impressive 840W for high-demand applications. It efficiently converts a 12VDC input to a high-current 28VDC, 30A output, maintaining a superior 94% efficiency to ensure optimal performance. Built for resilience, its fully sealed and waterproof design offers maximum protection against environmental hazards. The converter features essential safety mechanisms, including auto-recovering overcurrent protection and requires a 120A fuse for short-circuit protection. With a service life of over 100,000 hours, the WH-B122830 provides a formidable and reliable power source for critical systems.
Kung mayroon kang anumang mga katanungan, mangyaring huwag mag-atubiling makipag-ugnay sa amin sa Email: [email protected]Ang aming mga propesyonal ay tutugon sa iyo sa lalong madaling panahon.
- Paglalarawan
Buod
Rated output: power 840W
Input na boltahe: 12VDC
Pangkalahatang detalye
| Modelo | WH-B122830 |
| Na-rate na Output Power (W) | 840W |
| Na-rate na Boltahe ng Input (V) | 12VDC |
| Rated Output Voltage (V) | 28VDC |
| Voltage Range (V) | 10V-16VDC |
| Panimulang Boltahe (V) | 10VDC 100% load |
| Walang-load na Pagkonsumo ng Power (W) | < 0.5W |
| Kahusayan | 94% |
| Boltahe (V) | 28VDC |
| Kasalukuyang (A) | 30A |
| Voltage Tolerance | 1.5% |
| Regulasyon sa Pag-load | 3% |
| Wave (MVP-p) | 500mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| Over-current na Proteksyon | In the case of rated output, if the rated current exceeds 120%, the overcurrent protection will activate and recover automatically once the overcurrent subsides. |
| Proteksyon ng Short Circuit | Input requires adding a 120A fuse |
| Input-Output | Hindi nakahiwalay |
| Hindi tinatablan ng tubig | Ganap na selyadong at hindi tinatablan ng tubig |
| Dimensyon | 180*127*63mm |
| N.W. | 1800g |
| Paraan ng Paglamig | Natural na Pamamaraan |
| Rated Temperature rise (℃) | 45 ℃ |
| pagiging maaasahan | >100000h |
| Wire Indicator | Input positive 12V GND input output negative output positive 28V |
PIC at mga sukat ng pag-install

Ano ang pinakamahusay na mga produkto ng Power Supply para sa iyong negosyo?
Palakasin ang iyong negosyo gamit ang kalidad ng mga produkto ng power supply ng WEHO.
Magtanong sa isang Eksperto

