12V to 28V 15A 420W DC to DC Converter
The WEHO WH-B122815 delivers a robust 420W of power, making it a powerful solution for applications requiring a stable 28V supply. This DC-DC boost converter efficiently transforms a 12VDC input into a 28VDC, 15A output with an excellent 94% efficiency rating. Its rugged, fully sealed, and waterproof construction ensures it can withstand demanding environmental conditions, while its natural cooling design allows for silent, fanless operation. The converter is equipped with smart, auto-recovering overcurrent protection for enhanced system safety. With a service life exceeding 100,000 hours, the WH-B122815 offers both high performance and exceptional longevity.
Kung mayroon kang anumang mga katanungan, mangyaring huwag mag-atubiling makipag-ugnay sa amin sa Email: [email protected]Ang aming mga propesyonal ay tutugon sa iyo sa lalong madaling panahon.
- Paglalarawan
Buod
Rated output: power 420W
Input na boltahe: 12VDC
Pangkalahatang detalye
| Modelo | WH-B122815 |
| Na-rate na Output Power (W) | 420W |
| Na-rate na Boltahe ng Input (V) | 12VDC |
| Rated Output Voltage (V) | 28VDC |
| Voltage Range (V) | 10V-16VDC |
| Panimulang Boltahe (V) | 10VDC 100% load |
| Walang-load na Pagkonsumo ng Power (W) | < 0.15W |
| Kahusayan | 94% |
| Boltahe (V) | 28VDC |
| Kasalukuyang (A) | 15A |
| Voltage Tolerance | 1.5% |
| Regulasyon sa Pag-load | 3% |
| Wave (MVP-p) | 500mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| Over-current na Proteksyon | In the case of rated output, if the rated current exceeds 120%, the overcurrent protection will activate and recover automatically once the overcurrent subsides. |
| Proteksyon ng Short Circuit | Input requires adding a 120A fuse |
| Input-Output | Hindi nakahiwalay |
| Hindi tinatablan ng tubig | Ganap na selyadong at hindi tinatablan ng tubig |
| Dimensyon | 100*80*38mm |
| N.W. | 500g |
| Paraan ng Paglamig | Natural na Pamamaraan |
| Rated Temperature rise (℃) | 45 ℃ |
| pagiging maaasahan | >100000h |
| Wire Indicator | Input Positive (red), Input Output Negative (black), output positive (yellow), lead length = 160 mm ± 10mm |
PIC at mga sukat ng pag-install

Ano ang pinakamahusay na mga produkto ng Power Supply para sa iyong negosyo?
Palakasin ang iyong negosyo gamit ang kalidad ng mga produkto ng power supply ng WEHO.
Magtanong sa isang Eksperto

