12V to 28V 15A 420W DC to DC Converter
The WEHO WH-B122815 delivers a robust 420W of power, making it a powerful solution for applications requiring a stable 28V supply. This DC-DC boost converter efficiently transforms a 12VDC input into a 28VDC, 15A output with an excellent 94% efficiency rating. Its rugged, fully sealed, and waterproof construction ensures it can withstand demanding environmental conditions, while its natural cooling design allows for silent, fanless operation. The converter is equipped with smart, auto-recovering overcurrent protection for enhanced system safety. With a service life exceeding 100,000 hours, the WH-B122815 offers both high performance and exceptional longevity.
اگر آپ کے کوئی سوالات ہیں تو، براہ کرم ہم سے رابطہ کرنے میں سنکوچ نہ کریں۔ ای میل: [email protected]ہمارے پیشہ ور آپ کو جلد از جلد جواب دیں گے۔.
- تفصیل
خلاصہ
Rated output: power 420W
ان پٹ وولٹیج: 12VDC
عمومی تفصیلات
| ماڈل | WH-B122815 |
| شرح شدہ آؤٹ پٹ پاور (W) | 420W |
| شرح شدہ ان پٹ وولٹیج (V) | 12VDC |
| شرح شدہ آؤٹ پٹ وولٹیج (V) | 28VDC |
| وولٹیج کی حد (V) | 10V-16VDC |
| شروع ہونے والا وولٹیج (V) | 10VDC 100% لوڈ |
| بغیر لوڈ بجلی کی کھپت (W) | <0.15W |
| کارکردگی | 94% |
| وولٹیج (V) | 28VDC |
| موجودہ (A) | 15A |
| وولٹیج رواداری | 1.5 فیصد |
| لوڈ ریگولیشن | 3 فیصد |
| لہر (MVP-p) | 500mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| اوور کرنٹ پروٹیکشن | ریٹیڈ آؤٹ پٹ کی صورت میں، اگر ریٹیڈ کرنٹ 120% سے زیادہ ہو جائے تو اوور کرنٹ کے کم ہونے پر اوور کرنٹ پروٹیکشن خود بخود فعال ہو جائے گا اور خود بخود بحال ہو جائے گا۔. |
| شارٹ سرکٹ پروٹیکشن | Input requires adding a 120A fuse |
| ان پٹ آؤٹ پٹ | غیر الگ تھلگ |
| واٹر پروف | مکمل طور پر سیل اور واٹر پروف |
| طول و عرض | 100*80*38mm |
| N.W. | 500 گرام |
| کولنگ کا طریقہ | قدرتی طریقہ |
| درجہ حرارت میں اضافہ (℃) | 45℃ |
| وشوسنییتا | 100000h |
| وائر انڈیکیٹر | Input Positive (red), Input Output Negative (black), output positive (yellow), lead length = 160 mm ± 10mm |
PIC اور تنصیب کے طول و عرض

آپ کے کاروبار کے لیے پاور سپلائی کی بہترین مصنوعات کون سی ہیں؟
WEHO کوالٹی پاور سپلائی مصنوعات کے ساتھ اپنے کاروبار کو فروغ دیں۔.
کسی ماہر سے پوچھیں۔

