12V to 28V 15A 420W DC to DC Converter
The WEHO WH-B122815 delivers a robust 420W of power, making it a powerful solution for applications requiring a stable 28V supply. This DC-DC boost converter efficiently transforms a 12VDC input into a 28VDC, 15A output with an excellent 94% efficiency rating. Its rugged, fully sealed, and waterproof construction ensures it can withstand demanding environmental conditions, while its natural cooling design allows for silent, fanless operation. The converter is equipped with smart, auto-recovering overcurrent protection for enhanced system safety. With a service life exceeding 100,000 hours, the WH-B122815 offers both high performance and exceptional longevity.
Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. E-posta: [email protected]Profesyonellerimiz size en kısa sürede cevap verecektir.
- Tanım
Özet
Rated output: power 420W
Giriş voltajı: 12VDC
Genel özellikler
| Modeli | WH-B122815 |
| Nominal Çıkış Gücü (W) | 420W |
| Nominal Giriş Gerilimi (V) | 12vdc |
| Nominal Çıkış Gerilimi (V) | 28VDC |
| Gerilim Aralığı (V) | 10V-16VDC |
| Başlangıç Gerilimi (V) | 10VDC 100% yükü |
| Yüksüz Güç Tüketimi (W) | < 0.15W |
| Yeterlik | 94% |
| Gerilim (V) | 28VDC |
| Akım (A) | 15A |
| Gerilim Toleransı | %1,5 |
| Yük Düzenlemesi | %3 |
| Dalga (MVP-p) | 500mv External 22UF capacitor ESR < 0.1Ω 100KHZ |
| Aşırı Akım Koruması | Nominal çıkış durumunda, nominal akım 120%'yi aşarsa, aşırı akım koruması etkinleşecek ve aşırı akım azaldığında otomatik olarak düzelecektir. |
| Kısa Devre Koruması | Input requires adding a 120A fuse |
| Giriş-Çıkış | Yalıtılmamış |
| Su geçirmez | Tamamen kapalı ve su geçirmez |
| Boyut | 100*80*38mm |
| N.W. | 500g |
| Soğutma Yöntemi | Doğal Yöntem |
| Nominal Sıcaklık artışı (°C) | 45°C |
| Güvenilirlik | >100000 saat |
| Tel Göstergesi | Input Positive (red), Input Output Negative (black), output positive (yellow), lead length = 160 mm ± 10mm |
PIC ve kurulum boyutları

İşletmeniz için en iyi Güç Kaynağı ürünleri nelerdir?
WEHO kalitesindeki güç kaynağı ürünleriyle işinizi güçlendirin.
Bir Uzmana Sorun

