Bộ chuyển đổi DC sang DC Buck-Boost 24V 15A 360W biệt lập
The WEHO WH-D18402415 is a robust Isolated Buck-Boost power module delivering 360W of power at 15A. Engineered to handle a wide 18V-40VDC input, it seamlessly performs automatic step-up/step-down regulation to lock the output at a precise 24VDC regardless of source fluctuations. This model is particularly valued in high-end industrial and marine environments where electrical isolation is paramount for protecting expensive hardware from input-side transients. The unit maintains a high 92% conversion efficiency and utilizes natural convection cooling within its rugged, waterproof chassis. With a precision 1% voltage tolerance and a reliability rating exceeding 100,000 hours, it ensures continuous and stable power for demanding heavy-duty electronics.
E-mail: [email protected]
Các chuyên gia của chúng tôi sẽ trả lời bạn sớm nhất có thể.
- Sự miêu tả
Bản tóm tắt
Rated output: Power 360W
Input voltage: 24VDC
Wire Length: 160mm±10mm
Đặc điểm chung
| Đặc điểm kỹ thuật | WH-D18402415 |
| Rated output power | 360W |
| Rated input voltage | 24VDC |
| Rated output voltage | 24VDC |
| Dải điện áp đầu vào | 18V-40VDC |
| Input starting voltage | 18VDC 100% Load |
| No-load power consumption | <0.3W |
| Hiệu quả | 92% |
| Điện áp đầu ra | 24VDC |
| Output current | 15A |
| Voltage tolerance | 1% |
| điều chỉnh tải | 3% |
| Wave(mvp-p) | 220mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| Over current protection | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| Bảo vệ ngắn mạch | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Input—output | Không bị cô lập |
| không thấm nước | Hoàn toàn kín và không thấm nước |
| Kích thước | 74×74×32mm |
| N. W. | 300g |
| Cooling method | Phương pháp tự nhiên |
| Rated temperature rise | 45oC |
| Độ tin cậy | >100000h |
| Wire indicator | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black) lead length=160mm±10mm |
Kích thước PIC và cài đặt

Sản phẩm Power Supply nào tốt nhất cho doanh nghiệp của bạn?
Thúc đẩy hoạt động kinh doanh của bạn với các sản phẩm bộ nguồn chất lượng WEHO.
Hỏi chuyên gia

