معزول باك بوست 24V 20A 480W DC إلى DC Converter
The WEHO WH-D08401220 represents a high-power peak in our Isolated Buck-Boost series, transforming an 8V-40VDC input into a massive 240W output. Providing a steady 20A at 12VDC, it features integrated automatic voltage adjustment to maintain stability during severe source fluctuations. The complete galvanic isolation ensures the highest level of system safety by rejecting common-mode noise and preventing ground loops. Encased in a solid, fully waterproof aluminum housing, it maintains 88% efficiency and is designed for long-term reliability (MTBF > 100,000h). It is the ultimate choice for high-power, mission-critical isolated 12V systems.
بريد إلكتروني: [email protected]
سوف يقوم المتخصصون لدينا بالرد عليك في أقرب وقت ممكن.
- وصف
ملخص
Rated output: Power 480W
جهد الإدخال: 24VDC
طول السلك: 160 مم ± 10 مم
المواصفات العامة
| مواصفة | WH-D18402420 |
| Rated output power | 480 واط |
| Rated input voltage | 24VDC |
| Rated output voltage | 24VDC |
| نطاق جهد الإدخال | 18V-40VDC |
| Input starting voltage | 18VDC 100% Load |
| No-load power consumption | <0.3W |
| كفاءة | 92% |
| الجهد الناتج | 24VDC |
| Output current | 20 أ |
| تحمل الجهد | 1% |
| تنظيم الحمل | 3% |
| Wave(mvp-p) | 220mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| أكثر من الحماية الحالية | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| حماية ماس كهربائى | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Input—output | غير معزولة |
| ضد للماء | مختومة بالكامل ومقاومة للماء |
| البعد | 74×74×32mm |
| شمال غرب. | 300 جرام |
| طريقة التبريد | الطريقة الطبيعية |
| Rated temperature rise | 45 درجة مئوية |
| مصداقية | > 100000 ساعة |
| مؤشر الأسلاك | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
الموافقة المسبقة عن علم وأبعاد التثبيت

ما هي أفضل منتجات إمدادات الطاقة لعملك؟
عزز أعمالك باستخدام منتجات إمداد الطاقة عالية الجودة من WEHO.
اسأل أحد الخبراء

