Μετατροπέας Isolated Buck-Boost 24V 20A 480W DC σε DC
The WEHO WH-D08401220 represents a high-power peak in our Isolated Buck-Boost series, transforming an 8V-40VDC input into a massive 240W output. Providing a steady 20A at 12VDC, it features integrated automatic voltage adjustment to maintain stability during severe source fluctuations. The complete galvanic isolation ensures the highest level of system safety by rejecting common-mode noise and preventing ground loops. Encased in a solid, fully waterproof aluminum housing, it maintains 88% efficiency and is designed for long-term reliability (MTBF > 100,000h). It is the ultimate choice for high-power, mission-critical isolated 12V systems.
E-mail: [email protected]
Οι επαγγελματίες μας θα σας απαντήσουν το συντομότερο δυνατό.
- Περιγραφή
Περίληψη
Rated output: Power 480W
Τάση εισόδου: 24 VDC
Μήκος καλωδίου: 160mm±10mm
Γενική προδιαγραφή
| Προσδιορισμός | WH-D18402420 |
| Ονομαστική ισχύς εξόδου | 480W |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 24 VDC |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 24 VDC |
| Εύρος τάσης εισόδου | 18V-40VDC |
| Τάση εκκίνησης εισόδου | 18VDC 100% Load |
| Κατανάλωση ρεύματος χωρίς φορτίο | <0,3W |
| Αποδοτικότητα | 92% |
| Τάση εξόδου | 24 VDC |
| Ρεύμα εξόδου | 20A |
| Ανοχή τάσης | 1% |
| Ρύθμιση φορτίου | 3% |
| Κύμα (mvp-p) | 220mv Εξωτερικός πυκνωτής 22UF ESR<0,1Ω 100KHZ |
| Προστασία πάνω από το ρεύμα | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Είσοδος-έξοδος | Μη απομονωμένο |
| Αδιάβροχος | Πλήρως σφραγισμένο και αδιάβροχο |
| Διάσταση | 74×74×32 χιλιοστά |
| N.W. | 300 γρ |
| Μέθοδος ψύξης | Φυσική Μέθοδος |
| Ονομαστική αύξηση θερμοκρασίας | 45℃ |
| Αξιοπιστία | >100000h |
| Ένδειξη καλωδίου | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
PIC και διαστάσεις εγκατάστασης

Ποια είναι τα καλύτερα προϊόντα Power Supply για την επιχείρησή σας;
Ενισχύστε την επιχείρησή σας με ποιοτικά προϊόντα τροφοδοσίας WEHO.
Ρωτήστε έναν ειδικό

