Conversor Buck-Boost 24V 20A 480W DC para DC isolado
The WEHO WH-D08401220 represents a high-power peak in our Isolated Buck-Boost series, transforming an 8V-40VDC input into a massive 240W output. Providing a steady 20A at 12VDC, it features integrated automatic voltage adjustment to maintain stability during severe source fluctuations. The complete galvanic isolation ensures the highest level of system safety by rejecting common-mode noise and preventing ground loops. Encased in a solid, fully waterproof aluminum housing, it maintains 88% efficiency and is designed for long-term reliability (MTBF > 100,000h). It is the ultimate choice for high-power, mission-critical isolated 12V systems.
E-mail: [email protected]
Nossos profissionais responderão o mais breve possível.
- Descrição
Resumo
Rated output: Power 480W
Input voltage: 24VDC
Comprimento do fio: 160mm±10mm
Especificação geral
| Especificação | WH-D18402420 |
| Potência de saída nominal | 480W |
| Tensão de entrada nominal | 24VDC |
| Tensão nominal de saída | 24VDC |
| Faixa de tensão de entrada | 18V-40VDC |
| Tensão inicial de entrada | 18VDC 100% Load |
| Consumo de energia sem carga | <0,3 W |
| Eficiência | 92% |
| Tensão de saída | 24VDC |
| Corrente de saída | 20A |
| Tolerância de tensão | 1% |
| Regulação de carga | 3% |
| Onda (mvp-p) | Capacitor externo de 220mv 22UF ESR<0,1Ω 100KHZ |
| Proteção contra sobrecarga de corrente | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| Proteção de curto -circuito | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Entrada—saída | Não isolado |
| Impermeável | Totalmente selado e à prova d'água |
| Dimensão | 74×74×32mm |
| NO. | 300g |
| Método de resfriamento | Método Natural |
| Aumento de temperatura nominal | 45℃ |
| Confiabilidade | >100.000 horas |
| Indicador de fio | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
PIC e dimensões de instalação

Quais são os melhores produtos de fonte de alimentação para o seu negócio?
Impulsione o seu negócio com produtos de fonte de alimentação de qualidade WEHO.
Pergunte a um especialista

