Izolowany konwerter Buck-Boost 24 V 20 A 480 W DC na DC
The WEHO WH-D08401220 represents a high-power peak in our Isolated Buck-Boost series, transforming an 8V-40VDC input into a massive 240W output. Providing a steady 20A at 12VDC, it features integrated automatic voltage adjustment to maintain stability during severe source fluctuations. The complete galvanic isolation ensures the highest level of system safety by rejecting common-mode noise and preventing ground loops. Encased in a solid, fully waterproof aluminum housing, it maintains 88% efficiency and is designed for long-term reliability (MTBF > 100,000h). It is the ultimate choice for high-power, mission-critical isolated 12V systems.
E-mail: [email protected]
Nasi specjaliści odpowiedzą Ci tak szybko, jak to możliwe.
- Opis
Streszczenie
Rated output: Power 480W
Input voltage: 24VDC
Długość drutu: 160 mm ± 10 mm
General specification
| Specyfikacja | WH-D18402420 |
| Rated output power | 480W |
| Rated input voltage | 24VDC |
| Rated output voltage | 24VDC |
| Zakres napięcia wejściowego | 18V-40VDC |
| Input starting voltage | 18VDC 100% Load |
| No-load power consumption | <0.3W |
| Efektywność | 92% |
| Napięcie wyjściowe | 24VDC |
| Output current | 20A |
| Tolerancja napięcia | 1% |
| Regulacja obciążenia | 3% |
| Wave(mvp-p) | 220mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| Zabezpieczenie nadprądowe | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| Short circuit protection | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Input—output | Nieizolowany |
| Wodoodporny | W pełni uszczelniony i wodoodporny |
| Wymiar | 74×74×32mm |
| NW. | 300g |
| Metoda chłodzenia | Metoda naturalna |
| Rated temperature rise | 45 ℃ |
| Niezawodność | >100000h |
| Wskaźnik drutu | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
PIC i wymiary montażowe

Jakie są najlepsze produkty zasilające dla Twojej firmy?
Wzmocnij swój biznes dzięki wysokiej jakości produktom zasilającym WEHO.
Zapytaj eksperta

