الگ تھلگ بک بوسٹ 24V 20A 480W DC سے DC کنورٹر
The WEHO WH-D08401220 represents a high-power peak in our Isolated Buck-Boost series, transforming an 8V-40VDC input into a massive 240W output. Providing a steady 20A at 12VDC, it features integrated automatic voltage adjustment to maintain stability during severe source fluctuations. The complete galvanic isolation ensures the highest level of system safety by rejecting common-mode noise and preventing ground loops. Encased in a solid, fully waterproof aluminum housing, it maintains 88% efficiency and is designed for long-term reliability (MTBF > 100,000h). It is the ultimate choice for high-power, mission-critical isolated 12V systems.
ای میل: [email protected]
ہمارے پیشہ ور آپ کو جلد از جلد جواب دیں گے۔.
- تفصیل
خلاصہ
Rated output: Power 480W
Input voltage: 24VDC
Wire Length: 160mm±10mm
عمومی تفصیلات
| تفصیلات | WH-D18402420 |
| Rated output power | 480W |
| Rated input voltage | 24VDC |
| Rated output voltage | 24VDC |
| ان پٹ وولٹیج کی حد | 18V-40VDC |
| Input starting voltage | 18VDC 100% Load |
| No-load power consumption | <0.3W |
| کارکردگی | 92% |
| آؤٹ پٹ وولٹیج | 24VDC |
| Output current | 20A |
| Voltage tolerance | 1% |
| لوڈ ریگولیشن | 3 فیصد |
| Wave(mvp-p) | 220mv External 22UF capacitor ESR<0.1Ω 100KHZ |
| Over current protection | Under rated output conditions, when the current exceeds 16A±1A overcurrent protection is triggeredAfter the overcurrent condition disappears, it automatically recovers (voltage reduction mode |
| Short circuit protection | Equal to maximum current 16A±1A output voltage 0V |
| Input—output | غیر الگ تھلگ |
| واٹر پروف | مکمل طور پر سیل اور واٹر پروف |
| طول و عرض | 74×74×32mm |
| N.W. | 300g |
| Cooling method | قدرتی طریقہ |
| Rated temperature rise | 45℃ |
| وشوسنییتا | >100000h |
| Wire indicator | input positive (red), input negative (black); output postive (yellow), output negative (black)lead length=160mm±10mm |
PIC اور تنصیب کے طول و عرض

آپ کے کاروبار کے لیے پاور سپلائی کی بہترین مصنوعات کون سی ہیں؟
WEHO کوالٹی پاور سپلائی مصنوعات کے ساتھ اپنے کاروبار کو فروغ دیں۔.
کسی ماہر سے پوچھیں۔

